Geologist / Engineering Geologist / Geotechnical Engineer (m/f) in Israel

STRABAG International GmbH Budownictwo Tunelowe Projekt "5th Waterline to Jerusalem", Israel Job-ID: req23364

Zadania

  • Engineering geological tunnel mapping
  • Determination of RMR and RQD in tunnel
  • Regular reporting and digitalisation of mapping and rock mass quality assessments

Wymagania

  • B.Sc. Geology or Geotechnical Engineering
  • Physical capacity and capability to work underground every day
  • Special knowledge and experiences in rock mechanics and sound knowledge of civil engineering tunnelling welcome
  • Good knowledge of MS-Office and basics in AutoCAD or other drawing program
  • Good communication skills in English. Basics of German language welcome
  • Highly motivated, proactive and willing to take on new challenges
  • You are a team player and you are an ambassador for our company

Oferujemy

Firma

Różnorodność projektów w kraju i za granicą

Stabilne miejsce pracy

Dobra atmosfera w pracy i otwartość

U podstaw naszego działania leży praca zespołowa – TEAMS WORK.

Rozwój

Planowanie kariery – coroczna rozmowa z pracownikiem dla wsparcia rozwoju zawodowego

Wewnętrzna Akademia Koncernu oferująca szeroki wybór szkoleń i kursów

Zróżnicowane ścieżki kariery w Koncernie

Awanse wewnętrzne

Lokalizacja

Działamy na terenie całego kraju (możliwość pracy w delegacji)

Szczegółowe informacje o konkretnej lokalizacji przekaże wskazana osoba do kontaktu

Parking i kantyna/pomieszczenie socjalne

Imprezy integracyjne/spotkania firmowe

Wynagrodzenie

Umowa o pracę na starcie

Finansowanie inicjatyw prozdrowotnych w ramach "Zarządzania zdrowiem w miejscu pracy"

Świadczenia socjalne

Wynagrodzenie dostosowywane do doświadczenia kandydata i profilu stanowiska

Because success comes from working together.

As a European technology group for construction services, we construct thousands of buildings and structures around the world every year by bringing the right people, materials and equipment together at the right place and at the right time. This would not be possible without teamwork – across geographic boundaries and business units. Become a part of our team!

Twój kontakt

Ashraf Makar
12 Abba Hillel Road
5250606 Ramat Gan
Tel. +972 52 269 33 44
www.strabag.com