General TBM Manager (m/f) in Chile

STRABAG AG, Subdivision Tunnelling Budownictwo Tunelowe Project Alto Maipo (near Santiago) Job-ID: req25045

O nas

STRABAG beweist Ihre führende Rolle im Tunnelbau mit der Durchführung internationaler Großprojekte. Technisches und organisatorisches Know-how sowie umfangreiche, langjährige Erfahrung gewährleisten der Auftraggeberseite einen sicheren und technisch einwandfreien Projektablauf. Sämtliche Tunnelbaumethoden werden von uns angeboten, maßgeschneidert eingesetzt und laufend perfektioniert. Wir freuen uns auf Ihre Bewerbung!

Zadania

  • Lead the TBM department in the project
  • Plan, organize, control, appropriate construction methods and strategies of tunnels
  • Prepare and submit budget estimates and progress and cost tracking reports
  • Instruct and supervise construction personnel and activities onsite
  • Determine equipment/material requirements and organize dispatch of equipment to construction sites
  • Split project schedule in logical steps and budget time required to meet deadlines
  • Assist in developing and implementing HSQ control programs
  • Inspects and evaluates work in progress

Wymagania

  • Engineer Degree
  • Minimum 10 years work experience in a similar job
  • Very good knowledge of the method with TBM
  • Good English skills, Spanish skill are an advantage
  • The sense of planning, identifying priorities, discipline and understanding of contracts are important
  • Analytical and results-oriented thinking

Oferujemy

You want to be part of an international company employing people from more than 80 different countries? We are looking forward to your application!

Firma

Różnorodność projektów w kraju i za granicą

Stabilne miejsce pracy

Dobra atmosfera w pracy i otwartość

U podstaw naszego działania leży praca zespołowa – TEAMS WORK.

Rozwój

Planowanie kariery – coroczna rozmowa z pracownikiem dla wsparcia rozwoju zawodowego

Wewnętrzna Akademia Koncernu oferująca szeroki wybór szkoleń i kursów

Zróżnicowane ścieżki kariery w Koncernie

Awanse wewnętrzne

Lokalizacja

Działamy na terenie całego kraju (możliwość pracy w delegacji)

Szczegółowe informacje o konkretnej lokalizacji przekaże wskazana osoba do kontaktu

Parking i kantyna/pomieszczenie socjalne

Imprezy integracyjne/spotkania firmowe

Wynagrodzenie

Umowa o pracę na starcie

Finansowanie inicjatyw prozdrowotnych w ramach "Zarządzania zdrowiem w miejscu pracy"

Świadczenia socjalne

Wynagrodzenie dostosowywane do doświadczenia kandydata i profilu stanowiska

Weil Erfolg nur im Miteinander entstehen kann.

Als europäischer Technologiekonzern für Baudienstleistungen erstellt STRABAG jährlich weltweit tausende Bauwerke, indem sie die richtigen Menschen, Baumaterialien und Geräte zur richtigen Zeit am richtigen Ort versammelt. Ohne Teamarbeit – über geografische Grenzen und Bereiche hinweg – wäre dies nicht möglich. Werden Sie Teil unseres Teams!

Twój kontakt

Anna Lena Kern
Los Militares 5001, Oficina 903
Las Condes Santiago de Chile
Tel. +56 9 59186368