Inginer Calculant Oferte Devize drumuri, Mintia-Deva (12 luni)

Strabag SRL Verkehrswegebau Mintia, jud. Hunedoara Job-ID: req29521

Über uns

STRABAG SE este un grup european bazat pe tehnologie pentru serviciile de construcții, un lider în inovație și putere financiară. Creăm valoare adăugată pentru clienții noștri, prin entitățile noastre specializate care integrează cele mai diverse servicii, și ne asumăm responsabilitatea pentru aceștia: reunim oameni, materiale și utilaje la locul potrivit și la momentul potrivit pentru a realiza cele mai complexe proiecte de construcție - la timp, de cea mai înaltă calitate și la cel mai bun preț. Am proiectat si construit mai mult de 76% din volumul de producție de pe piata constructiilor si suntem clasati pe una dintre primele trei poziții de pe piața ariei de desfasurare in Austria, Germania, Ungaria, Republica Cehă, Slovacia, Slovenia, Polonia, România și Croația. Daca esti inginer constructor cu experienta in oferte / calculatie si doresti sa iti dezvolti cariera intr-una dintre cele mai mari firme din domeniu, care se afla in top 3 in Europa, te asteptam sa faci parte din echipa noastra din Mintia (Deva).

Ihre Aufgaben

Descrierea jobului

  • urmareste zilnic aparitia licitatiilor publicate pe SEAP;
  • transmite scrisoarea de intentie pentru licitatiile la care s-a stabilit participarea;
  • analizeaza fisa de date;
  • intocmeste, depune si urmareste documentatia pentru licitatii (oferta tehnica si financiara cat si partea de eligibilitate);
  • intocmeste cererile de calificare aferente licitatiilor;
  • raspunde din punct de vedere tehnic si economic de corectitudinea devizelor intocmite;
  • solicita cereri de oferta de la furnizorii de materiale si echipamente;
  • realizeaza analiza comparativa a ofertelor primite de la furnizori;
  • devize oferta dupa antemasuratori existente, deviz general investitie, deviz pe obiect, extrase de deviz: liste de material, manopera, utilaje, transport pentru executie lucrari;
  • intocmeste acte aditionale, decontari, NCS-uri, NR-uri;
  • intocmeste oferte tehnico – economice si calificare in conformitate cu cerintele documentatiei pentru participarea la licitatii publice;
  • studierea documentatiei (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic, ) si a intregii documentatii pentru licitatii inclusiv eligibilitate;
  • solicita oferte de pret/ colaborare;
  • urmarireste si arhiveaza documente Birou Tehnic;
  • pregateste si transmite invitatii la faze determinante;
  • pregateste si transmite invitatii la intalniri cu Beneficiari, Consultanta, Proiectanti;
  • participa la instructajele tehnice si tehnologice pe care firma le organizeaza periodic;
  • urmareste proiectele in curs;
  • solicita clarificari (daca este cazul);
  • cunoaste legislatia in vigoare ; intocmeste graficele de executie;
  • intomeste propunerile tehnice, planul calitatii sau alte necesare pentru dosarul de oferta;
  • intocmeste documentatie aferenta cartii constructiei (in colaborare cu celelalte departamente, inclusiv procese verbal de lucrari).

Contractul se incheie pe o perioada de 12 luni cu posibilitate de prelungire.

Ihre Voraussetzungen

Candidatul ideal

  • absolvent studii superioare in domeniul constructii si instalatii;
  • experienta de minim 3 ani in constructii de drumuri;
  • cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel);
  • cunoastere avansata a unui program de devize; constituie avantaj cunoasterea programului de devize WINDEV si experienta in ofertarea lucrarilor in soft-ofertare Windev;
  • experienta in licitatii publice (SEAP);
  • cunoasterea limbii engleze/germane la nivel cel putin mediu, limba romana – nativ;
  • alte abilitati si competente: spirit de echipa, abilitate de a lua decizii, responsabilitate, comunicare excelenta oral si scris, flexibilitate si mobilitate;
  • permis de conducere categoria B.

Wir bieten

Va oferim: Sarcini interesante, echipe dinamice, proiecte complexe și oportunități practice de pregătire. Vei avea ocazia sa inveti din experiența diversa a unei corporații globale. Dacă esti interesat, te rugăm să ne trimiti prin formularul online candidature ta (CV si scrisoare de intentie) care să indice data de început și așteptările salariale.

Unternehmen

Spannende Projektvielfalt im In- und Ausland

Sicherheit durch einen stabilen Arbeitsplatz

Bodenständigkeit, gutes Betriebsklima und Offenheit

Betriebliches Gesundheitsmanagement (umfangreiches Angebot standortabhängig)

Entwicklung

Karriereplanung im Dialog - jährliche Mitarbeitergespräche zur Orientierung und beruflichen Entwicklung

Eigene Konzernakademie mit umfangreichem Trainingsangebot & maßgeschneiderten Schulungsreihen

Vielfältige Karrieremöglichkeiten im Konzern

Standort

Fragen Sie Ihre Ansprechperson nach dem individuellen Angebot am Standort

z.B. Parkmöglichkeiten und Kantinen/Tee- bzw. Kaffeeküchen

z.B. Betriebsfeiern, Ausflüge & diverse Sportangebote

z.B. Kooperationen mit Kindertagesstätten

Monetär

Faire & marktgerechte Bezahlung

Ausbildungs-/Lehrberufe am Bau zählen zu den bestbezahlten! - Nähere Infos auf der Karrierewebsite

Mitarbeiterrabatte bei verschiedenen Unternehmen und Onlinedienstleistern

monetäre Vergünstigungen (Länder- und Konzernfirmenabhängig)

Succesul se dobandeste impreuna
In calitatea sa de concern european in domeniul constructiilor, STRABAG realizeaza anual, in intreaga lume, mii de lucrari de constructii, care reunesc la locul potrivit oamenii potriviti, materialele de constructie adecvate si aparatura necesara. Fara munca in echipa – dincolo de limitele geografice si domeniile de lucru – aceste lucruri nu ar fi posibile. Va asteptam in echipa noastra!

Ihr Ihr Kontakt

Monica Cojocariu
Calea 13 Septembrie nr. 90
050726 / Bucuresti
Tel. +40 21 403-4341
www.strabag.ro